Kadınların En Çok Tercih Ettiği 10 Otomobil

Kadınların En Çok Tercih Ettiği 10 Otomobil

 

Kadınlar bir çok alanda olduğu gibi araba almadan önce de uzun uzadıya düşünürler. Kadınların araba tercihlerinde ise aracın tasarımından sürüş kolaylığına kadar birçok önemli kriteri vardır. Özellikle son dönemde tercih edilen otomobillerden kadınların, kolay park edilebilen, içi ferah, otomatik vitesli, sempatik tasarımlı ve daha çok küçük arabaları tercih ettiği sonucu çıkmaktadır.

 

Türkiye pazarında kadınların en çok tercih ettiği otomobil modelleri  şöyle:

Mercedes B Serisi
Mercedes B serisi Türkiye’de kadınların en çok tercih ettikleri modellerden biri. Çeviklik ve konfor ile göz dolduran Mercedes B serisinin üretilen her 100 adedinden 49’unu kadınlar alıyor.

B serisinde bulunan akıllı yardımcı sistemler ile aracın her yanında bulunan sensörler kullanılarak karmaşık durumlar analiz ediliyor ve olası trafik tehlikelerini daha iyi saptanabiliyor.

 

Fiat 500
Minik gövdesi ve sevimli çizimleriyle Fiat 500 Türkiye’de kadınların ilgi duyduğu modellerden biri oldu.

Fiat 500 de Mercedes B serisi gibi ürettiği her 100 otomobilin 49’unu kadınlara satıyor. Sahip olduğu güvenlik teknolojileri ve kullanışlı iç dizaynı ile gözdeler arasında.

Fiat marka aracınız için en iyi fiyat garantisi ile kasko teklifi alın.

 

MINI
Alman BMW grubuna geçen İngiliz markası MINI, Türkiye’de olduğu kadar dünyada da kadınların gözdeleri arasında. İsminden de anlaşılacağı gibi mini olan bu model, hem modern dış tasarımı hem de kullanım kolaylığı ve her sene yenilenen tasarımıyla daha da ilgi çekiyor.

MINI Türkiye’deki satışının %53’ünü  kadınlara yapıyor.

 

Ford B-Max
Güvenlikten en ufak bir ödün vermeden B sütununu ön ve arka kapıların içerisine entegre eden B-Max  5 yıldızlı gövde tasarımına sahip.

Mini otomobiller sınıfındaki B-MAX araç kullanımında sunduğu rahatlık ve esneklikle kadınlar tarafından en çok tercih edilen modellerden.

 

Nissan Micra

Nissan Micra uzun zamandır olduğu gibi hala kadınların en gözde arabalarından. Türkiye’de her 100 Micra’dan 67’si kadınlar tarafından alınıyor.

Micra da genel kadın beğenisine uygun olarak kolay kullanımı ile tercih ediliyor. Küçük ve sevimli tasarımı ile de göz dolduruyor.

 

Toyota Yaris
Toyota Yaris dinamik dış tasarımı ve geniş versiyon seçenekleriyle kadınların en çok tercih ettiği modeller arasına giriyor.

İç tasarımı açısından rahatlığıyla ön plana çıkan Toyota Yaris hibrit teknolojisinin sunduğu farklı ve sessiz sürüş deneyimiyle tam bir şehir arabası.

 

Audi Sportback A1

1.2 lt benzinli ve 1.6 lt dizel motorlarla pazara giren küçük ve dar olma özelliğiyle Audi A1 özellikle genç kadınların ilk tercihleri arasında.

Tek kapı  ve hatchback versiyonları olan oldukça sportif görünümlü bu araç küçüklüğüne karşın oldukça güçlü bir motora sahip.

Volkswagen Polo

Sportif tasarım anlayışı ve keskin hatlarıyla Volkswagen VW Polo kadın sürücülerin gözdelerinden biri.

Türünde ilk defa ve opsiyonel olarak sunulan LED farlar, diğer sürücüler tarafından rahatlıkla farkedilmenizi sağlayarak daha güvenli bir sürüş vadediyor.

Seat İbiza

Bir İspanyol markası olan Seat Ibiza kadınlar tarafından tercih edilen otomobiller arasında.

Ibiza şık tasarımı ve özellikle 1.2 lt 105 BG TSI benzinli otomatik ve 1.6 lt TDI dizel 90 BG DSG şanzımanlı versiyonlar ile gözdeler arasında.

 

Renault Captur

Renault’nun Captur modeli  bu listede yer alan diğer otomobillerden farklı olarak büyük tekerlekleri ve yerden yüksekliğiyle büyük otomobiller sınıfına giriyor. İç ve dış kişiselleştirme seçenekleri, orjinal çift renkli dış boya seçenekleri ve karşıt renk ve motiflerin ortaya çıkardığı kombinasyonlarla da kadınların tercih ettiği otomobillerden biri oluyor.

 

kaynak 

Alakâlı Yazılarımıza Göz Atmak İster misiniz?

TOP