GLOBOWAX Oto Yedek Parça Sorunu

GLOBOWAX Oto Yedek Parça Sorunu

 

Sıfır kilometre bir otomobil alsanız da ikinci el otomobil alsanız da bir süre sonra orijinal parçalardan bazıları eskime, bozulma, kaza nedeniyle yenilenmek zorunda kalacaktır. İşte bu yenileme sürecinde oto yedek parça ya da oto aksesuarlarına ihtiyaç duyabilirsiniz. 

Satın alacağınız ikinci el otomobilin de sahip olduğu oto parçalarının detayları konusunda satış öncesi ekspertiz raporu ile sizi bilgilendirmeyi önemseyen ikinciyeni.com olarak, yedek parça ve oto aksesuar değişimi konusunu önemsemenize dikkat çekmek istiyoruz. İkinci elde oto yedek parça konusunda oto yedek parçalarının neler olduğu, parça değişiminde orijinal seçeneğinin önemi, oto yedek parça fiyatları ve oto yedek parçası seçerken dikkat edilmesi gerekenler ayrı ayrı başlıklarla incelenebilir.

Oto Yedek Parçaları Nelerdir?

Bir otomobili oluşturan tüm parçaların her biri tek tek değiştirilebilir. Söz konusu değişimin nedeni kaza, eskime, bozulma, arıza olabileceği gibi özel zevkler de olabilir. Sık değiştirilen oto yedek parçaları ise yağ filtresi, hava filtresi, tampon, aydınlatma ürünleri, motor parçalarıdır.

Oto Aksesuarları Hakkında

Aracınızın koltuk kılıfları, döşemesi, direksiyonu, başlıkları, temizleyici ürünleri, sırtlık, cam perde, cam film gibi parçaları aksesuar olarak kabul edilir. Burada söylemek gerekir ki, fabrika çıkışı bir otomobildeki hiç bir parça ya da aksesuar süs olsun diye tesadüfen tasarlanmamıştır. Mutlaka konfor ya da güvenlik için bir önemi olduğu ya da bir ihtiyacı karşıladığı için oradadır. Dolayısıyla alacağınız aksesuarları seçerken ve otomobile yerleştirirken bu detaya dikkat etmeniz önerilir. Elbette bu önemli bilgiye ek olarak, bazı oto aksesuarlarının bir otomobilin havasını ve konforunu büyük ölçüde etkilemesi de mümkündür.

Oto Yedek Parçaları ve Aksesuarları Kasko Kapsamında mıdır?

Bir otomobilin orijinal aksesuar ve parçalarının tümü yaptıracağınız genel Kasko kapsamındadır. Ancak orijinal olmayan parçalar için ayrıca teminat kapsamını genişletmeniz gerekir. Dolayısıyla hem oto yedek parçalarını ve oto aksesuarlarını değiştirirken hem de ikinci el otomobil alırken bu konuya dikkat etmeniz gerekir. 

Oto Yedek Parça Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

  • İkinci el piyasasındaaracın değerine etki edeceği için orijinal olmasına özen göstermelisiniz.
  • Kasko konusunda avantaj sağlayacağı için orijinal olmasına özen göstermelisiniz.
  • Üretici ya da satıcı firmanın garanti vermesine dikkat etmelisiniz.
  • Parçanın otomobilin yapısına uygun olmasını önemsemelisiniz.
  • Kişisel zevkinize özel olarak ekleyeceğiniz bir parçanın otomobilin performansına, sürüş güvenliğine ve yolcu konforuna olumsuz etkisinin olup olmadığından emin olmalısınız.

 

GLOBOWAX Yeni Nesil, Çevreci ve Nano Teknolojik Araç Temizliği

TOP