GLOBOWAX Cam Rüzgarlığı Nedir

 

GLOBOWAX Cam Rüzgarlığı Nedir? Ne İşe Yarar? Nereden Satın Alınır?

Şimdilerde pek çok aracın kapı kısmında rahatlıkla görülebilen cam rüzgarlığı, birçok araçta kullanılıyor olmasına rağmen hala hakkında tam anlamıyla fikir sahibi olunmayan parçalardan bir tanesidir. Çünkü birçok kişi bu ürünün ne olduğunu tam olarak bilmiyor. Normalde araçlar en düşük hızda giderken bile aslında ciddi anlamda rüzgara karşı gidiyor. 

İnsanın kendi hızı ile yürürken dahi karşı karşıya kaldığı rüzgarın ona ne kadar zarar verebileceği bilinirken buna bir de araç içerisindeyken maruz kalmak, çok ciddi sağlık sorunlarının kendini 
göstermesine sebep olmaktadır. Kullanılacak olan cam rüzgarlığı ile birlikte ise artık bu durum ortadan kalkar. 

 Özellikle de yağmurlu havalarda  cam rüzgarlığı   kullanmanın büyük bir avantajı vardır. Eğer ki
araçta klima bulunmuyorsa ya da çalıştırılmak istenmiyorsa, o esnada yağmurun yağmasından ötürü camın açılması mümkün değilse devreye bu rüzgarlık giriyor.

 Camın rüzgarlık kadarki bölümünün açılması sonrasında içerideki hava değişirken hiçbir şekilde yağmurun girmesi gibi bir durum söz konusu olmuyor. Üstelik bu rüzgarlık modelleri artık pek çok farklı markaya göre özel olarak hazırlanabiliyor. Satın alınacak olan cam rüzgarlığı, kapının üst kısmının bulunduğu yere çift taraflı bant aracılığı ile rahatlıkla takılabiliyor. Takıldıktan sonra kuvvetli bir şekilde yerine yapışan rüzgarlık sadece araçların içerisine rüzgar girmesini engellemiyor, aynı zamanda modeline göre araçlara çok daha spor ve şık bir görüntünün oluşmasını sağlıyor.

Otomobillerde kullanılan rüzgarlıklar iki kullanım amacı vardır, bunlardan biri görsel amaçlı yani arabayı modifiye etme, aksesuar takma adını yapılır. Diğeri ise konfor amaçlıdır. Biz konfor amaçlı kullanımların sebebini ve ne işe yaradığı üzerinde duracağız. Otomobillerin en düşük hızı dahi insan sağlığı üzerinde olumsuz etkileri vardır, çünkü insan vücudunun koşarken yapabileceği hızda cildine gelen rüzgar ile otomobilde giderken gelen arasında çok fark vardır.

 
Rüzgarlıkların ilk amacı camı aralık bırakırken rüzgarı kesmesidir. İçerisi havadar olsun, koku gitsin, temiz hava gelsin, sigara dışarı çıksın, sıcak hava sirkülasyon yapsın dediğimiz zamanlarda camı aralık bırakıyoruz ve aradan gelen rüzgar doğrudan başımıza ve boynumuza etki ediyor. Bu da cereyanda kalma dediğimiz, tutulma ağrılarına sebep oluyor. Bu noktada devreye giren rüzgarlıklar insan sağlığını koruyabiliyor.

Diğer bir kullanım amacı ise sigara içen insanların sigara külü dökerken işlerinin kolaylaşmasıdır. Rüzgara karşı dışarı çıkarılan sigaranın külleri doğrudan insan suratına, elbisesine ve ya otomobil içinde çok tehlikeli yerlere fırlayabiliyor. Rüzgarlık altından uzatılan sigarada bu durum olmadığından küller arabadan dışarıya dökülmektedir.

GLOBOWAX Yeni Nesil, Çevreci ve Nano Teknolojik Araç Temizliği

TOP